Nabídka doutníků

Skvělé doutníky se dnes vyrábí v různých končinách planety, pro většinu lidí se však dobrý doutník spojuje s havanem. A pokud existuje něco jako nejlepší tabák na světě, pak pochází určitě z údolí Vuelta Abajo provincie Piňar del Rio v západní části Kuby.

Je to tabák, který roste v jedinečné kombinaci půdy, klimatu, techniky a tradice zručnosti a znalosti, jak vyrobit doutník, který je plnější a bohatší než kterýkoliv jiný - jemně aromatický, dokonalý a s rozvinutou chutí. Proto je právě havano, tj. pravý kubánský doutník, pro kuřáky příslibem naprosto úžasného zážitku.

Jak zapálit doutník?

Oříznutí doutníku

Po vyjmutí z obalu bychom měli doutník uchopit nejlépe za část, kde je nalepen ring (prstýnek). Oříznutí konce doutníku je velmi důležitou částí celého postupu. Ořez by měl být čistý bez otřepků, které pak při kouření mohou způsobit velmi nepříjemný pocit v ústech, který narušuje chuť kouření. Pro ořez můžeme doporučit nejlépe oboustranné celokovové ořezávače, které zaručují hladký a kvalitní ořez. Běžně se dále používají nůžky, vyšťipovače či jednostranné ořezávače. Velikost ořezu by měla dosahovat asi 2/3 tzv. čepičky, v případě varianty torpedo přibližně 2/3 jejího konce.

Prohřátí doutníku a jeho zapálení

Po oříznutí začínáme doutník prohřívat od začátku až přibližně do dvou třetin doutníku a pomalu ho otáčíme, aby prohřátí proběhlo po celém objemu. V poslední fázi se přistupuje k prohřátí konce doutníku až do jeho rozžhavení, kterému můžeme pomoci lehkým rozfoukáváním či pohybem doutníku. K úhlu, pod kterým se má doutník zapalovat, udává často literatura několik údajů. Logicky správným je 45o. Důležité je doutník nad vrcholem plamene pootáčet, aby se rozehřál stejnoměrně. Pro prohřívání, resp. zapálení, se používá několika způsobů. Největší tradici a použití mají sirky. Běžně se užívá velikost 91 mm – je z praxe velmi oblíbená pro zapalování velkých doutníků. Rozhodně neriskujete, že vám při delším zapalování ohoří prsty. Pro menší velikosti lze použít i doutníkových zápalek kratších velikostí. Vše závisí i na zkušenosti a zručnosti kuřáka. Tradičním, ale zřídka v běžném životě používaným je zapalování cedrovým dřívkem. Zcela nejobyčejnějším způsobem jsou různé zapalovače, ale mějme na paměti, že jen ty plynové (a popravdě řečeno pak ani už nezáleží na tom, zda se jedná o klasický zapalovač či tzv. plynový turbo vypalovač). Prostě řečeno – proti sirkám či cedrovému dřívku takový způsob není dostatečně hodný rituálu a zapalování doutníku ztrácí na svém kouzlu.

V naší nabídce máme tyto kubánské doutníky

ROMEO Y JULIETA NO. 2 TUBOS

Krycí list je světlý až lehce tmavý a doutník má celkové středně silný charakter. Poskytuje příjemně vyváženou chuť a lehké aroma, ochutnat tak mohou bez rizika i kuřáci s havany se seznamující. Doutník je prezentován strojově zpracovaným tělem a ručně dobaleným krycím listem, tato metoda zaručuje hladký průběh kouření.
Délka 129.00 mm
Průměr 16.67 mm
Výrobce Kuba
Krycí list Kuba Natural
Vázací list Kuba
Náplň Kuba

ROMEO Y JULIETA CEDROS DE LUXE NO. 3

Cedros de Luxe No. 3 je klasický, ručně dělaný doutník, formátem řazený do třídy Petit Corona nebo také Mareva. Má spíš jemný charakter, chuť je bohatá a plná. Je určen všem kuřákům vyznávajícím lehké, jemné a delikátní doutníky. Po zapálení se rozvíjí na patře krémové a kávové tóny spolu s náznaky medu a skořice. Druhá třetina je lehce kořeněná s náznaky čokolády, finále má spíš kořeněný charakter se sladším nádechem. Jedinečná vůně je korunovaná cedrovými tóny, pro udržení celkové kvality je doutník balen do cedrového plátku. Tato Petit Corona je doutníkem vhodným i pro začátečníky, hodí se k jakékoli kratší příležitosti.
Délka 129.00 mm
Průměr 16.67 mm
Výrobce Kuba
Krycí list Kuba natural
Vázací list Kuba natural
Náplň Kuba natural

HOYO DE MONTERREY CORONATIONS

Coronation je doutník řazený do třídy Petit Corona nebo též Mareva. Prezentován je v elegantní aluminiové tubě jako velmi jemný Hoyo. Značka Hoyo de Monterrey se na trhu objevila roku 1860 a tabákové listy jsou již více jak sto let vybírány v pouze v pěstitelské oblasti Vuelta Abajo. Světové renomé si značka vydobyla díky kombinaci delikátní chuti a bohatých, komplexních tónů. Díky tomu si nejen znalci mohou vychutnat kratší longfiller plné ale jemné a hladké chuti, typické pro ´´Hoyo´´.
Délka 129.00 mm
Průměr 16.67 mm
Výrobce Kuba
Krycí list Kuba Natural
Vázací list Kuba Natural
Náplň Kuba Natural

JOSE L. PIEDRA CAZADORES

Značka José L. Piedra se na trhu objevila roku 1880, kdy byla zaregistrována jako rodinný podnik rodiny Piedra. Tu tvořili bratři Vincente a José Lamadrid Piedra, kteří na Kubu přicestovali ze severního Španělska, provincie Asturias. Listy používané k výrobě pochází z pěstitelské oblasti Vuelta Arriba, to zaručuje strojově vyráběným doutníkům dobrou kvalitu. Cazadore je doutníkem, který si nedělá nároky na vyšší kvalitu než kterou opravdu poskytuje, jedná se o běžné pokouření v kubánském duchu za dobrou cenu. Krédo Cazadore by se dalo vyjádřit českým pořekadlem ´´za málo peněz, hodně muziky´´. Tento doutník je jemný až středně silný se zemitým nádechem a špetkou nasládlého koření. Neoplývá sice kvalitami klasického havana, přesto uspokojí i náročnější kuřáky hledající dobrý doutník za levný peníz.
Délka 153.00 mm
Průměr 17.07 mm
Výrobce Kuba
Krycí list Kuba natural
Vázací list Kuba natural
Náplň Kuba natural

MONTECRISTO NO.5

No. 5, s prstýnkem č. 42 a s délkou pouhých 102 mm, patří k nejmenším longfillerům značky Montecristo. Má všechny kvality a vlastnosti, na které jsme od tohoto výrobce zvyklí a díky velikosti je tak výtečným předkrmem. Dobrým tipem je současné popíjení suchého Martini. No. 5 patří do třídy Perlas a je středně silný. Aroma je jemné a hladké s nádechem koření, v chuti pak zní tóny kávy a kakaa.
Délka 102.00 mm
Průměr 15.87 mm
Výrobce Kuba
Krycí list Colorado Claro
Vázací list Kuba Natural (Vuelta Abajo)
Náplň Kuba Natural (Vuelta Abajo)

PUNCH PETIT CORONAS DEL PUNCH

Nejen díky tradici se jemnější Coronas těší oblibě, svým příznivcům poskytují stálou jistotu kvality i chuti. Nechte se okouzlit i vy zemitými tóny a peprným kořením, v druhé třetině následované nádechem vlhké země a špetkou kakaa ve finále. Tajemství chuti je však skryto v dřevitém základu tabákových listů, jedinečný cedrový charakter je podpořen rašelinovým aroma. Coronas značky Punch přímo vybízí k ochutnání, příznivci ale asi sáhnou po větším formátu. Pokud se chcete s doutníky Punch seznámit, Corony jsou perfektní volbou.
Délka 129.00 mm
Průměr 16.67 mm
Výrobce Kuba
Krycí list Kuba natural
Vázací list Kuba natural
Náplň Kuba natural

PARTAGAS PARTAGAS DE PARTAGAS

Na první pohled připomíná doutník třídy Dalia spíš slavnější 8-9-8 Barnizados. Míry jsou identické, No. 1 je však poctou staré tradici doutníků Partagas. ´´Stará škola´´ má bohatý a olejnatý krycí list, doutník je však méně uhlazený a není ani tvarován tak perfektně jako 8-9-8. Škála chutí je spíš omezenější, setkat se můžeme s výraznou zemitou chutí a s tóny kakaa. Tento doutník je určený spíš znalcům a vyznavačům chutí ve starém stylu, vhodný k jakékoli příležitosti.
Délka 170.00 mm
Průměr 17.07 mm
Výrobce Kuba
Krycí list Colorado Maduro
Vázací list Kuba Natural (Vuelta Abajo)
Náplň Kuba Natural (Vuelta Abajo)

Zábavní centrum Zuzana
Heyrovského 1579
708 00 Ostrava - Poruba

Zuzana Bowling
tel.: + 420 596 953 615
web: www.zuzanabowling.com
e-mail: info@zuzanabowling.com
Otevírací doba:
Pondělí - Čtvrtek 16:00-24:00 hodin
Pátek - Sobota 11:00-02:00 hodin
Neděle 11:00-24:00 hodin

(Rezervace jsou možné po domluvě i mimo provozní dobu)

Restaurace Šatlava
tel.: + 420 596 953 607
web: www.satlava.info/ostrava-poruba-iii

Naše webová stránka

Nabízíme tyto možnosti plateb: